*

Projekta statistika

Pareizraksteibys vuordineica
— Īrokstu skaits8345
— Īroksti ar gramatiskīm klasifikatorim0 (0%)
— Pīzeimu skaits1
— Īrūsynojumu skaits0
 
Sinonimi
— Īrokstu skaits1
— Sinonimu skaits2
2013-09-20 16:14

2016
11
27

0.1.5 laidīns

Laiks aizskrēje vieja spuornim, tai ka i napamanieju, ka jau godu publiceišonu gaida nalels atsvaidzynuojums. Saleidzynūt ar 0.1.4., kluotyn ir nnuokuši jauni vuordi, taipat ir lobojumi afiksūs.

Byutu cīši pateiceigs, ka tī, kas lītoi, dūtu kaidu ziņi par klaidom ci papyldynuojumim.

2013
07
24

0.1.4 laidīns

Lānai i klusai ir iznuocs jauns vuordineicys laidīns. Saleidzynūt ar īprīkšejū - 0.1.2 laidīni, vuordu kruojums ir papyldynuots da drusku vairuok kai 8300 (par apmāram 3300). Problemys da šam Mozilla produktūs i LibreOffice produktūs itkai nav pamaneitys.

Byutu cīši pateiceigs, ka tī, kas lītoi, dūtu kaidu ziņi par klaidom ci papyldynuojumim.

2013
01
17

Laidīns 0.1.2

Tai kai vuordineicu sanuoce papyldynuot dīzgon luokai i beja juoloboi projekta informaceja aproksta failūs, ir gotova nuokušuo apakšverseja.

Lai isavaireitu nu problemom, īteicams īprīkšejū, 0.1.1 verseji, nūjimt pošrūceigi nu tīņs, kur jei ir uzstuodeita, cytaiž dabuosit divys konfliktejūšys versejis vīnlaiceigi. Tuļuok nuokūtnī ir dūmuots verseju numurus veidot tai: puormaiņis trešejā skaitļī - papylduota vuordineica bez puormaiņom lykumu failā; puormaiņis ūtrejā skaitļī: puormaiņis lykumūs, vīnlaiceigi nūsvīžūd vuordineicu papyldynojumu skaiteitojiuz 0. Puormaiņis pirmejā skaitlī pagaidom nav izdūmuotys, kai mož viņ tod, ka moduļi varēs nūsaukt par daudz-moz pabeigtu.

Uzmaneibu! Moduļs nav nikaidā veidā lītojams ar Microsoft biroja produktim.

2013
01
07

Laidīns 0.1.1

Dīnys gaismu ir īraudziejs pyrmīs daudz-moz lītojamīs pareizraksteibys puorbaudis moduļa laidīns, kuru var atrast Šursyutešonys sadaļī. Moduli var uzstuodēt gon LibreOffice (OpenOffice) aktualos versojuos, gon Mozilla produktūs (Firefox, Thunderbird, Fennec, SeaMonkey, tīsa - itymūs uzstuodēt var, no pagaidam - nastruodoi).

Moduļa uzstuodeišona ir vīnkuorša - uzspīžūt uz vajadzeiguo moduļa tiks uzdūts vaicojums par saprašonu, kas teik dareits un voi tū turpynuot.

Uzmaneibu! Moduļs nav nikaidā veidā izmontojams ar Microsoft biroja produktim.

2012
01
15

Afiksu jaunumi

Atgrīziniskīm nu ir vysi afiksi. Palykuši nu jau viņ divdaji i skaitļa vuordi.

2012
01
10

Afiksu jaunumi

Lānai pasapydynoi afiksu kluosts. Guodojams, ka dreiži byus vysi afiksi atgrīziniskīm.

Dokumentacejis sadaļī īlykts šubreid par gotovim dūmojamū afiksu saroksts ar cīši eisu skaidrojumu, kas kam dūmuots.

Ka kas aiz gara laika varātu kū na viņ patestēt i padūt ziņi, byutu cīši prīceigs.

2011
11
16

Afiksu jaunumi

Uz šū breidi ir puorbaudeiti II un III konjugacejis darbeibys vuordu afiksi vysim laikim; ruodīs, ka vyss ir tai kai vāga. Tai kai darbeibys vuordus ar atgrīziniskīm lūka tai pat kai teišūs, puse dorba ir padareita.

Lītvuordu un īpašeibys vuordu afiksi toža ir jau lītojami, ka naskaita īspiejamū pamozynomūs formu afiksu iztryukumu dažom deklinacejom.

Prīškā vēl stuov atrīziniskūs formu, divdabu, skaitļa vuordu afiksi un moža vēl šys un tys.

2011
10
16

Papyldynuojums afiksūs

Daguo rudiņs i var atsuokt dorbu pi afiksim. Šudiņ dalykti darbeibys vourdu tagadnis afiksi (na vysi vēl). Tai kai latgalīšu volūda LibreOffice jau ir īlykta, guodoju, ka da jauno goda bys kaida na viņ testa vuordineica ar kū suokt rūtuotīs.

2010
03
13

Latgalīšu lokāle ītvarta OpenOffice izejis kodā

Latgalīšu lokāle ir izguojuse OpenOffice izstruodis kvalitatis kontroli i ir ītvarta OpenOffice izejis kodā. Sagaidoms, ka marta laikā varētu byut izlaists izstruoduotoju (development) OOo-3.3 laidīns, kuram testa versejī varātu dalikt pagaidom gon pavysam nalelu pareizraksteibys vuordineicu. Kura vēl nav publiceita Šursyuteišonys sadaļī.

2010
01
29

Latgalīšu lokāle īsnīgta īkļaušonai OpenOffice

Pēc ISO639-3 koda daškieršonys izveidōta latgalīšu lokāle i īsnīgta īkļaušonai OpenOffice izejis kodā OpenOffice izejis kodā. Pec šo breiža izstrōdōtōju planim paradzāts, ka tū īkļaus OpenOffice 3.3 laidīnī. Zynūt, cik dreiži mainōs OO versejis, dūmojams, ka tys varātu nūtikt goda ūtrā pusī.

Ka izadūs saprast, kai var OpenOffice nūkompilēt pats, to interesentim mož byus pīeejama i OO testa verseja ar latgalīšu volūdu. Viņ jōsoka, ka lītojama latgalīšu vōrdineica vīnolga byus vēļ nadreiž, ka viņ kaida testa verseja koncepcejis pōrbaudei.

2010
01
21

Latgalīšu volūdai dašķierts ISO639-3 kods!

Seņ gaideitīs nūtykums beidzūt ir atnōcs - šō goda 18.janvarī par ISO standarta 639-3 uztureišonu atbiļdeigō organizaceja SIL ir dašķeiruse latgalīšu volūdai sovu individulū kodu ltg.

Tys tān nūzeimoi, ka varēs pōrīt pi nōkušō īceris eistynōšonys sūļa - sataisēt lokālis parametru failu īkļaušonai OpenOffice izejis kodā, kas ļaus latgaliski raksteitū tekstu formatēt kai latgaliskū i izmontōt pareizraksteibys pōrbaudis leidzkli. Pādejīs ir īsōkts, i, gōdojams, tiks kod na viņ na pōrōk tōlā laikā davasts da pratiskai izmontōšanai dereigam stōvūkļam.

Projekts

Dicollecte projekta mierkis ir izveiduot LibreOffice.org, OpenOffice.org, Firefox, Thunderbird, SeaMonkey, i Mac OS X latgalīšu volūdys pareizraksteibys vuordineicys.

Itymā vītnī ir planavuots apkūpuot lītuotuoju īrūsynuojumus. Dazateikšona ir obligata.

Vītne ļaun :

Administrators(i) izviertēs vysus prīkšlykumus, korigejūt pec napīcīšameibys. Apstyprynuotī prīkšlykumi tiks īkļauti nuokušejuos vuordineicys versejuos.

Informaceja

Ka ir vajadzeiba sazazynōt ar projekta vadeibys centru, rokstit uz dict_nosp@m_dv.lv (vysy nu pyrmo "_" leidz ūtram nūmainūt ar @)