Nosacīti bieži uzdotie jautājumi

Atbalsts projektam

Ko darīt, ja...

Projekta attīstība

Ar kādu programmatūru var izmantot šo līdzekli?

Ko darīt, ja...

... vārds tiek atpazīts kā nepareizs?

Šajā gadījumā iespējami vairāki scenāriji:

Ja Jūsu izvēle būs pirmā vai otrā iespēja, trūkums tiks novērts nākošajā vārdnīcas laidienā, un ja Jūsu OO/FF/TB ir iespējota automātiskā atjauninājumu pārbaude/uzstādīšana, Jūs saņemsiet jauno vārdnīcas versiju, tiklīdz tā būs publicēta.

Ja izvēlēsieties pēdējo, par konstatēto trūkumu/kļūdu, diemžēl, zināsiet vien Jūs viens(a) pats(i).

Projekta attīstība

Kas notiek ar vārdu pārnešanas moduļa izstrādi?

Domāju, nebūs pārspīlēts, ja teikšu - izstrāde ir apstājusies, jo moduļa autoram dažādu iemeslu dēļ vairs nesanāk pie tā strādāt. Pieļauju, ka viņam nebūtu nekas pretī nodot stafeti tālāk kādam, kas to būtu gatavs turpināt. Kontaktinformāciju var atrast moduļa README failā.

Kā virzās gramatikas pārbaudes moduļa izstrāde?

Šobrīd varu tikai teikt - kaut kad nezināmā nākotnē būtu jāķeras pie gramatikas pārbaudītāja. Šobrīd OpenOffice izstrādātāji tuvojas darba nobeigumam pie gramatikas pārbaudītāju API, kas būs pieejama versijā 3.1. Lai arī ir dažādas izstrādnes gramatikas pārbaudīšanai OO, teikt, ka tās ir gatavas plašai ieviešanai, manuprāt, būtu vēl pāragri.

Vai šo vārdnīcu iespējams izmantot ar citiem pareizrakstības pārbaudes dziņiem?

Tiešā veidā šī bibliotēka ir izmantojama tikai ar dziņiem, kas balstīti uz MySpell/Hunspell. Ņemot vērā, ka pēdējais pieņemts par de facto sandartu OpenOffice un Mozilla, visa tālākā projekta attīstība orientēta uz arvien plašāku HunSpell funcionalitātes apgūšanu. Vienlaikus arī jāatzīmē, ka zudīs arī atbalsts OO pre-2.4 versijām, kurās pareizrakstības pārbaude balstās uz MySpell dzini.

Diemžēl, tas nozīmē, ka nākošās versijas būs arvien mazāk iespējams pārveidot izmantošanai, piem., ASpell vai ISpell, īpaši, ja pieaugs afiksu skaits, kas minētajiem ir ierobežots.

Jāpiebilst, ka vismaz Linux pasaulē ir sākusies nesteidzīga virzība uz sistēmai kopēja pareizrakstības pārbaudes līdzekļa izveidi un tas, pēc visām pazīmēm spriežot, arī balstīsies uz šobrīd visjaudīgāko risinājumu - HunSpell.

Atbalsts projektam

Kā es varu palīdzēt projektam?

Projekta atbalsta formas var būt visdažādākās:

Pieļauju, ka šeit nav uzskaitītas visas iespējamās atbalsta formas, tālab - neskaidrību gadījumā vislabāk kontaktēties ar lidojuma vadības centru :)

Ar kādu programmatūru var izmantot šo līdzekli?

Šobrīd autoram zināmā programmatūra, kas izmanto MySpell/Hunspell bibliotēkas un kas izmēģināta "uz paša ādas":

Šis saraksts pilnīgi noteikti neizsmeļ visu programmatūras klāstu (skat arī šeit). Ja jums ir zināma vēl kāda - lūdzu dariet to zināmu popularizēšanas nolūkos.

Latviešu valoda
Angļu valoda
Franču valoda
OpenOffice.org
Other links