Šis un tas no vēstures

2011
02
08

Darbs pie jaunās afiksu versijas:4

Darbības vārdu afiksu bāze ir pārcietusi visfundamentālākās pārmaiņas. Šobrīd notiek darbs pie I konj. afiksu atblusošanas, pēc tam atblusotie afiksi tiks piemēroti II un III konj., un tad jau arī līdz 1.0 relīzei vairs nebūs tālu.

Paralēli - pateicoties acīgam lietotājam, kurš vēlējās palikt anonīms, ir izķertas būtiskas kļūdas SFX x (iztrūkstoši likumi) un pašā .dic failā.

Vēl viens jaunums - esmu saņēmis uz 0.9.3 versijas bāzētu dic lietošanai ar aspell6, kas drīzumā tiks padarīta pieejama pie lejuplādēm.

2010
12
13

Darbs pie jaunās afiksu versijas:3

Mēreni mainītie lietvārdu afiksi ievietoti vietnē, atbilstoši koriģēta arī dokumentācija. Vārdu bāzē izmaiņas nonāks vēlāk.

Dokumentācijas daļā pārmaiņas darbības vārdu afiksu bāzē vēl nav izklāstītas, jo daudz kas mainās un pārvietojas.

2010
11
26

Darbs pie jaunās afiksu versijas:2

Mēreni intensīva darba rezultātā ir mainījušies arī gandrīz visi lietvārdu afiksi - pamatā kosmētisku iemeslu dēļ, taču ir notikušas arī pozitīvas izmaiņas - tagad IV un V deklinācijas daudzskaitliniekiem ir arī pamazināmās formas.

Dokumentācijas daļā pārmaiņas vēl nav izklāstītas, jo iespējams, ka būs vēl kaut kas maināms.

2010
11
16

Darbs pie jaunās afiksu versijas

Šobrīd notiek mēreni intensīvs darbs pie jaunās afiksu bāzes (V.1) izstrādes, kā rezultātā mainīsies praktiski visi darbības vārdu afiksi. Kā otrais svarīgākais process ir minama atvadīšanās no savietojamības ar vēsturisko MySpell pareizrakstības pārbaudes dzini un pāreja uz HunSpell funkcionalitāti, piemēram - dubultajiem afiksiem, kas būtiski samazina afiksu apjomu.

Uzmanību! Šobrīd sadaļā "Vārdnīca" esošais vārdu krājums neatbilst pēdējam laidienam! Locīšanu var izmantot tikai lietvārdiem un īpašības vārdiem, kuru afiksos izmaiņas nav notikušas. Pagaidām.

2010
09
01

Jauns vārdnīcas laidiens

Klajā nācis jauns vārdnīcas laidiens - 0.9.3

Kā būtiskākās izmaiņas salīdzinājumā ar v.0.9.1 jāmin vairāku afiksu papildinājums ar jauniem likumiem, kas uzlabo vārdnīcas kompresiju. Laidiens 0.9.2 uzskatāms par nenotikušu.

Uzmanību! Šis ir pēdējais vārdnīcas laidiens, kas ir pilnīgi savietojams ar MySpell dzini. Nākošajā laidienā jau būs uzsākta Hunspell funkcionalitātes pārņemšana.

Uzmanību2! Šobrīd sadaļā "Vārdnīca" esošais vārdu krājums neatbilst laidienam un gaida salāgošanu!

2010
05
11

Jaunumi no sadraudzības projekta

Šodien dienas gaismu ieraudzījusi uz lv_LV-0.9.1 bāzēta pareizrakstības pārbaudes vārdnīca MacOSX. Tuvāka informācija - šeit.


2010
04
22

Jauns vārdnīcas laidiens

Dienas gaismu ir ieraudzījis jauns vārdnīcas laidiens - 0.9.1

Kā būtiskākās izmaiņas salīdzinājumā ar v.0.8.2 jāpiemin jauna afiksa SFX x parādīšanās, kur uzdevums ir samazināt vārdnīcas apmērus, nodrošinoet sieviešu dzimtes formu ģenerēšanu no vīriešu dzimtes vārdiem, kurus lieto abās dzimtēs - skolnieks-skolniece, ogotājs-ogotāja utt.

Bez tam, ir aizvākti arī vairāki gramatiski pareizi, taču veselā saprāta dzirksti nesaturoši vārdi.

2010
01
07

Jauns vietnes dzinis

Dienas gaismu ir ieraudzījis jauns vietnes dziņa laidiens - 0.9 un lēnām notiek migrācija uz jauno un daudzfunkcionālāko versiju. Tālab ir lūgums jaunos ierosinājumus nedaudz pietaupīt. Cerams, nedēļas laikā migrācija būs pabeigta.

2009
09
16

Jauns vārdnīcas laidiens

Dienas gaismu ir ieraudzījis jauns vārdnīcas laidiens - 0.8.2.

Koriģēta kļūda, kuras rezultātā III kojugācijas darbības vārdiem bija zudušas divdabja -ošs formas.

Veikta tālāka vārdnīcas kosmētiskā tīrīšana.

2009
03
19

Sinonīmi caur e-pastu

Ir izķertas gandrīz visas blusas no šī mehānisma un interesenti var iemēģināt šo mazo mehanizāciju :). Kā tas darbojas - skat dokumentācijā.

Ļoti lēnām briest arī jauna dic versija ar papildinātiem aff un papildus filtrētu dic.

2009
01
21

Jauns vietnes dzinis

Ir uzstādīta jauna (uzlabota) vietnes dziņa versija.

Cerams, ka tagad ierosinājumu ievadīšanas lapā skaidrojum par to, kas un kā, ir informatīvāk.

Bez tam, jaunā dziņa versija nodrošina sinonīmu vārdnīcas papildināšanu ar e-pasta starpniecību. Pēc tam, kad būšu pārbaudījis to uz savas ādas un ja būs OK, Dokumentācijas lapā ievietoši detalizētu instrukciju par to, kas un kā darāms.

2009
01
20

Vārdnīca

Šobrīd ir ielādēti pre-0.8 versijas afiksi un aktuālā vārdnīca.

Visus akceptēto ierosinājumu iesniedzējus lūdzu atvainot par iespējamām kļūdām iekļauto vārdu uzskaitē, jo iekļaušanas process pagaidām tiek veikts manuāli, nepaļaujoties uz risinājuma automatizāciju.

2009
01
13

Vārdnīca

Lēnām tiek gatavota relīze ar numuru 0.8, kurā būs papildinājumi un korekcijas aff failā, kā arī - protams - vārdnīcas papildinājums ar jauniem vārdiem. Uzreiz jāatzīmē - jaunā vārdnīca (.dic) nebūs savietojama ar veco 0.7.4 .aff.

Korekcijas ietver afiksus daudzskaitliniekiem, afiksu vārdiem bez karogiem, kas ļauj ieekonomēt uz nepieciešamību pievienot dic vārdu formas ar pirmo lielo burtu.

2008
11
27

Vārdnīca

Beidzot visus varu iepriecināt arī ar vārdnīcas ievietošanu vietnē. Tagad ir iespējams pārbaudīt vārdus online.

Mani gan neatstāj sajūta, ka ar I konjugācijas vārdu locījumiem, kā arī dažām citu vārdu formām (piem - daudzskaitliniekiem) var būt zināmas problēmas, jo afiksu ekonomijas nolūkos un mazā vārdu skaita dēļ šādi specifiski afiksi nav taisīti.

Latviešu valoda
Angļu valoda
Franču valoda
Projekts

Dicollecte projekta mērķis ir uzlabot OpenOffice.org, Firefox, Thunderbird un Mac OS X izmantoto vardnīcu kvalitāti.

Šajā vietnē ir plānots apkopot lietotāju ierosinājumus. Reģistrācija ir obligāta.

Vietne ļauj :

Administrators(i) izvērtēs visus priekšlikumus, koriģējot pēc nepieciešamības. Apstiprinātie priekšlikumi tiks iekļauti nākošajās vārdnīcas versijās.

Informācija

Ja ir vajadzība sazināties ar projekta vadības centru, rakstiet uz dict_nosp@m_dv.lv